Ana Sayfa / genel / 19 yaşında göğsümüzü kabarttı

19 yaşında göğsümüzü kabarttı

19 yaşında olan Ege Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana sanat Dalı, Arp Sanat Dalı öğrencisi Deniz Esen, Fransa’da tertip eden Monaco Dünya Arp Festivali ve Yarışmasında kendi kategorisinde dünya birinciliği ödülüne layık görülerek Türkiye’nin göğsünü kabarttı.

İTALYA’DA EĞİTİM GÖRÜYOR
1997 seneninde İzmir’de doğan Deniz Esen, müzik çalışmalarına 2004 seneninde İKSV’de Alev Sezer’den piyano dersi alarak başladı. 2009 seneninde Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı kursiyer giriş sınavlarını kazanarak, İzmir Devlet Opera ve Balesi Arp Gurup Şefi Sibel Efendiev ile ilk arp çalışmalarına başladı. 2011 yılında, aynı okulun lise giriş sınavlarını kazanarak profesyonel arp çalışmalarına devam etti ve aynı sene solo bir dinleti verdi. İsabelle Moretti, Jana Bouskova, Edmar Castaneda, Şirin Pancaroğlu, Susann Mcdonald, Marie-Pierre Langlamett, İrina Zingg, Gabriella Bosio gibi bilinen arpistlerle çalıştı. 2014 seneninde Rengim Gökmen yönetimindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrasının açtığı seçmeleri kazanarak bu orkestra ile birlikte yurt içi bir hayli şehirde konserlerde yer aldı. 2014 yazında Anthony Lefevre ile arp regulasyon ve tamir teknikleri üzerine çalıştı. 2015 seneninde Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı lise bölümünden mezun oldu, aynı sene İtalya Torino Conservatorio Statale Di Musica Giuseppe Verdi’nin açtığı lisans sınavını kazanarak, Gabriella Bosio ile çalışmalara başladı.
Deniz Esen, kazandığı ödülün hemen peşinden çalışmalarına İtalya Torino Conservatorio Statale Di Musica Giuseppe Verdi’de Gabriella Bosio ile devam ediyor.

CEREN ATMACA 

Bir önceki yazımız olan Sanat, yatırımcıların yeni gözdesi oldu başlıklı makalemizde gözdesi, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Yaşlılara kişisel bakım

Büyükşehir Belediyesi Döşemealtı Halil Akyüz Huzurevi’ni ziyaret eden Kepez ASMEK’te güzellik hizmetleri bölümünde masöz, cilt …

.