Ana Sayfa / genel / 2016’nın ‘Beste’yle Türkü’sü

2016’nın ‘Beste’yle Türkü’sü

Piyasaya çıkan yeni albümünü sevenlerinin ve gönül arkadaşlarının beğenisine sunan Coşkun Gönültaş, sanat hayatındaki 36 senelik emeğini bu albümde topladı.

Gönültaş’ın albümünde Arif Sağ, Kazım Birlik, Müslüm Akbaba ve Talya Birdal gibi usta sanatçıların yapıtları de bulunduğu belirtildi.

İzmir’de İZSU Genel Müdürlüğü Korosu ve Pınarbaşı Halk Müziği Topluluğunu da çalıştıran Coşkun Gönültaş, emelinin gelecek nesillere Türk Halk Müziği sevgisini aşılamak olduğunun altını çizdi.

Ağrılı sanatçı Coşkun Gönültaş, albümün en çok beğenilen eserlerden biri olan “Bileydim” isimli türküye ise klip çekmeye hazırlandığı öğrenildi.

Geleneksel türküleri sevenleriyle buluşturduğunu söyleyen Coşkun Gönültaş, “Beste’yle Türkü isimli ilk albümümü çıkarmanın mutluluğunu yaşıyorum. Geleneksel türkülerden oluşan bir demet türküyü dinleyicilerimizle buluşturduk. Benimde bu türkü deryasına bir damla yararım olacaksa bundan onur duyarım. Albüm de bir sürü gönül arkadaşının emeği ve katkısı oldu. Onları unutmak olası değil. İlk olarak yönetmen ve aranjör kardeşim Serkan Yeşilyurt’a ve bana bu albümde sazları ve sesleri ile eşlik eden birbirinden değerli müzisyen dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrı olarak bu albümde beste ve müzikleri ile destek ve yardımcı olan değerli sanatçılar Kazım Birlik, Arif Sağ, Talya Birdal hocalarıma, Yaralar Beni isimli bestesiyle katkı sunan sevgili Müslüm Akbaba’ya ve Latif Öz’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

HAKAN DEMİR 

Bir önceki yazımız olan Dr. Yusuf Gedikli dillerin şifresini anlatıı başlıklı makalemizde anlatıı, dillerin ve dr hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Yaşlılara kişisel bakım

Büyükşehir Belediyesi Döşemealtı Halil Akyüz Huzurevi’ni ziyaret eden Kepez ASMEK’te güzellik hizmetleri bölümünde masöz, cilt …

.