Ana Sayfa / genel / İKÜ’de Fazıl Say rüzgarı esti

İKÜ’de Fazıl Say rüzgarı esti

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen yeni sene konserinde sahne alan Fazıl Say ve Camerata Saygun Oda Orkestrası’na sanatseverler büyük alaka gösterdi. Fazıl Say konserde, “İpek Yolu Piyano Konçertosu”, “Gezi Park III” ve “Goethe-Lieder” isimli bestelerini seslendirdi. Türkiye’de ilk sefer çalınan “Gezi Park III” ve “Goethe-Lieder” isimli yapıtlar dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Eserlerde Fazıl Say’a Camerata Saygun Oda Orkestrası’ndan Senem Demircioğlu (Mezzo Soprano), Burcu Durmaz (Soprano), Sinem Akar (Soprano) ve Nihan İnan Oral (Soprano) eşlik etti. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim azaları ve öğrencilerinden oluşan Camerata Saygun Oda Orkestrası, dinleyicilerden alkış aldı. Konser, piyanist Fazıl Say’ın Wolfang Amadeus Mozart’ın Piyano Konçertosu’nu çalmasıyla son buldu.

Bir önceki yazımız olan 2016’nın 'Beste’yle Türkü’sü başlıklı makalemizde coşkun gönültaş, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Yaşlılara kişisel bakım

Büyükşehir Belediyesi Döşemealtı Halil Akyüz Huzurevi’ni ziyaret eden Kepez ASMEK’te güzellik hizmetleri bölümünde masöz, cilt …

.